We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MIG Torch Gun Diffuser, 360 Brass Alloy, For No. 400 Gun
SKU
ORS35815401100
by Tweco
$27.31 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For traditional style guns.
- Reliable.
Category: Gas Welding Equipment
For traditional style guns. Reliable.
| Material | 360 Brass Alloy |
|---|---|
| Overall Length [Nom] | 1.25 in |
| Style | 54A |
| Type | Diffuser |
| Used With | No. 400 Gun |
| Wt. | 0.14 lb |
| UNSPSC | 23270000 |
| Manufacturer | Esab Welding |
| UPC | 608246079882 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0300 |
| Prop65 Warning | Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| MPN | 1540-1100 |
| Brand | Tweco |


Log In