We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MIG Welding Liners, 0.045 in x 15 ft, For 200 & 300A Guns
SKU
ORS360L3B15
by Bernard
$47.17 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- 100% tested prior to shipment to ensure smoothest wire feed.
- Liners won't gap when bent.
- Quick and simple replacement without gas.
Category: Hand Tools
100% tested prior to shipment to ensure smoothest wire feed. Liners won't gap when bent. Quick and simple replacement without gas.
| Length [Nom] | 15 ft |
|---|---|
| Used With | 200 & 300A Guns |
| Wire Size [Max] | 0.045 in |
| Wire Size [Min] | 0.035 in |
| Wt. | 1.09 lb |
| Manufacturer | Bernard |
| Brand | Bernard |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0000 |
| UPC | 662991451492 |
| MPN | L3B-15 |
| Prop65 Warning | This product can expose you to Lead, a chemical known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov |


Log In