We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Milwaukee 49-25-2202 Scraper Variety Pack, 2 in, 1-5/8 in D Cutting, Stainless Steel
SKU
ORG7995731
by Milwaukee
$25.76 /SET
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Universal fit OPEN-LOK™ anchor for quick blade changes
- Fast material removal
- Flexible scraper for light scraping
- Sharp ground front edges
- Solid stainless steel construction
- Rigid scraper for difficult to remove material
- Long-lasting laser etching for clear and easy blade identification
Category: Power Cutting Tools
Our universal fit OPEN-LOK 2 in rigid and 2 in flexible scraper two-piece combo pack is for oscillating multi-tools. These Milwaukee multi-tool scrapers have a solid stainless steel construction with a sharp ground edge, ideal for quick removal of paints, adhesives and sealants. This multi-tool blade set includes both a flexible scraper and a rigid scraper. The new shapes offer you a wider scraping width and longer shape than the previous scrapers for added versatility.
| Applicable Materials | Metal Wood |
|---|---|
| Attachment Type | OPEN-LOK Anchor |
| Cutting Depth | 1-5/8in |
| Includes | (1) Flexible Scraper Blade and (1) Rigid Scraper Blade |
| Length | 3-7/16 |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 2in |
| Suitable for | Milwaukee DeWALT ROCKWELL RIDGID Makita CRAFTSMAN RYOBI PORTER-CABLE DREMEL FEIN and Bosch Oscillating Multi-Tools |
| Thickness | 0.406in |
| UPC | 045242571192 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.3000 |
| MPN | 49-25-2202 |
| Brand | Milwaukee |

Log In