We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Milwaukee Hand Truck 47186S Hand Truck, 14 in W Toe Plate, 8 in D Toe Plate, 600 lb, Solid Rubber Caster
SKU
ORG4734174
by Milwaukee
$247.24 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Cylinder Hand Trucks
Milwaukee Hand Truck, 600 lb Weight Capacity, Caster Type: Solid Rubber, Caster Size: 8 in, Ball Bearing Size: 5/8 in, Milwaukee Handle Shape: Dual Milwaukee Hand, 8 in D Toe Plate, 14 in W Toe Plate
| Ball Bearing Size | 5/8in |
|---|---|
| Caster Size | 8in |
| Caster Type | Solid Rubber |
| Handle Shape | Dual Hand |
| Toe Plate Depth | 8in |
| Toe Plate Width | 14in |
| Weight Capacity | 600lb |
| UPC | 091919471869 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 30.0000 |
| MPN | 47186S |
| Brand | Milwaukee |

Log In