We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PIX A29/4L310 V-Belt, A, 1/2 in W, Black
SKU
ORG1518661
by PIX
$17.22 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For high-speed and high-torque drives on light or heavy industrial equipment as well as automotive machines
Category: V-Belts
PIX V-Belt, Outside Circumference: 31 in, Manufacturing Range: 15 to 240 in, 1/2 in Width, 5/16 in Depth, Belt Section: A, Rubber, Black
| Belt Section | A |
|---|---|
| Color | Black |
| Depth | 5/16in |
| Manufacturing Range | 15 to 240in |
| Material | Rubber |
| Outside Circumference | 31in |
| Width | 1/2 |
| Brand | PIX |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1700 |
| UPC | 848756002028 |
| MPN | A29/4L310 |

Log In