We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PIX A30/4L320 V-Belt, A, 1/2 in W, Black
SKU
ORG5677588
by PIX
$17.25 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: V-Belts
PIX V-Belt, Inside Circumference: 30 in, Outside Circumference: 32 in, Manufacturing Range: 15 to 240 in, 1/2 in Width, 5/16 in Depth, Belt Section: A, Rubber, Black, -1 to 158 deg F, Suitable for: Light-Duty Motors Utilizing Small Diameter Pulleys
| Belt Section | A |
|---|---|
| Color | Black |
| Depth | 5/16in |
| Inside Circumference | 30in |
| Manufacturing Range | 15 to 240in |
| Material | Rubber |
| Outside Circumference | 32in |
| Suitable for | Light-Duty Motors Utilizing Small Diameter Pulleys |
| Temperature Rating | -1 to 158deg F |
| Width | 1/2 |
| UPC | 848756002042 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1700 |
| MPN | A30/4L320 |
| Brand | PIX |

Log In