We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PIX P-37X62 Replacement V-Belt, 1/2 in W, 40 in Deck
SKU
ORG2998839
by PIX
$26.94 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: V-Belts
Made to OEM specs. Fits Murray 40 in side discharge lawn tractors, application blade. Replaces (OEM) Murray 37x62.
| For Deck Size | 40in |
|---|---|
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Outside Circumference | 86in |
| Suitable for | Murray Side Discharge Lawn Tractors |
| Width | 1/2in |
| Brand | PIX |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.5100 |
| UPC | 848756045247 |
| MPN | P-37X62 |

Log In