We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PIX P-37X66 Replacement V-Belt, 1/2 in Top W, Kevlar Aramid Fiber
SKU
ORG6145999
by MURRAY
$24.49 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Made to OEM specs. Fits Murray 46 in 1990 and newer, Scotts 46 in LT rail frame, application cross drive. Replaces (OEM) Murray 37X66/710216.
Category: V-Belts
Made to OEM specs. Fits Murray 46 in 1990 and newer, Scotts 46 in LT rail frame, application cross drive. Replaces (OEM) Murray 37X66/710216.
| For Deck Size | 46in |
|---|---|
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Outside Circumference | 47.1in |
| Suitable for | Murray 1990 and Newer Scotts LT Rail Frame |
| Width | 1/2in |
| UPC | 848756045285 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.2700 |
| MPN | P-37X66 |
| Brand | MURRAY |

Log In