We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PIX P-37X88 Replacement V-Belt, 1/2 in W, 42 in Deck
SKU
ORG3801222
by PIX
$27.99 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: V-Belts
Made to OEM specs. Fits Murray mower, 42 in (Hydro), Murray riding lawn mower, LT (42509X92B), LT (42590X92A), application deck belt.
| For Deck Size | 42in |
|---|---|
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Outside Circumference | 88-15/64in |
| Suitable for | Murray Riding Lawn Mowers |
| Width | 1/2in |
| UPC | 848756093484 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.5300 |
| MPN | P-37X88 |
| Brand | PIX |

Log In