We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Plastic Coffee Organizer for FLAVIA Freshpacks, 8 Compartments, 13.6 x 13 x 4.4, Black
SKU
MDKMDR00084
by Flavia
$38.86 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Offers an efficient way to keep workplace drink areas organized and inviting.
- Coffee/tea organizer holds and displays up to 80 Fresh Packs.
- No assembly required.
- One-piece design is recyclable.
Category: Coffee
Your team can easily find their favorites, brew a fresh cup and stay energized throughout the workday with this compact office coffee organizer. The simple, one-piece design is recyclable, requires no assembly and offers an efficient way to keep workplace drink areas organized and inviting. Holds and displays up to 80 Fresh Packs. Holds Up to 80 Fresh Packs. Width: 13.6"; Depth: 13"; Height: 4.4"; Compartments: 8.
| Color(s) | Black |
|---|---|
| Compartments | 8 |
| Depth | 13" |
| Global Product Type | Coffee-Flavia Pouch Holders |
| Height | 4.4" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Special Features | Holds Up to 80 Fresh Packs |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 13.6" |
| Brand | Flavia |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.3000 |
| UPC | 05023471000848 |
| MPN | MDR00084 |

Log In