We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Plastic Magazine File, Two Snap-In Dividers, 9 x 10.63 x 12, Black
SKU
PFX23004
by Pendaflex
$42.92 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- 3" capacity.
- L-shape keeps contents upright.
- Use horizontally or vertically.
- Thumbhole for easy removal from shelf.
Category: File Organizers & Boxes
Holds plenty with a large 3" capacity. L-shape keeps contents upright. Use horizontally or vertically. Thumbhole for easy removal from shelf. Magazine Files Type: Desktop; Material(s): Plastic; Width: 9"; Depth: 10.63".
| Color(s) | Black |
|---|---|
| Depth | 10.63" |
| Global Product Type | Magazine Files |
| Height | 12" |
| Magazine Files Type | Desktop |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 9" |
| Weight (lbs) | 2.2500 |
|---|---|
| Brand | Pendaflex |
| UPC | 078787230040 |
| MPN | 23004 |

Log In