We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Plumb Eeze UWP12-24-60M Well Point Drive, 1-1/4 in Pipe, 304 Stainless Steel
$79.47 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Plumbeeze well points are designed for drilling into all types of conditions
Category: Sump Pump Parts & Accessories
These well points feature an octagonal head to prohibit turning. They can be extended by removing the head and adding a drive coupling. They have a compact design which provides excellent screening area. Solid columns are running the entire length of the pipe ensuring structural integrity.
| Dimensions | 35.2 in L x 2.1 in W x 2.1 in H |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Pipe Size | 1-1/4in |
| Slot Size | 0.01in |
| Brand | Plumb Eeze UWP12-24-60M Well Point Drive, 1-1/4 in Pipe, 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Weight (lbs) | 7.7200 |
| UPC | 777808275076 |
| MPN | UWP12-24-60M |

Log In