We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Plumb Pak PP825-37 Bathtub Spout with Diverter, Zinc, Chrome
SKU
ORG6373666
by PLUMB PAK
$28.38 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Adjustable for various nipple lengths
Category: Tub Spouts
Adjustable for various nipple lengths. 3/4 in IPS with 3/4 in x 1/2 in face bushing.
| Connection Size | 3/4 in |
|---|---|
| Connection Type | IPS |
| Finish | Chrome Plated |
| Height | 15.35 in |
| Material | Zinc |
| Suitable for | 3/4 in x 1/2 in Face Bushing |
| Width | 4-3/8 in |
| UPC | 046224014317 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.9700 |
| MPN | PP825-37 |
| Brand | PLUMB PAK |

Log In