We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Pocket Telescoping Inspection Mirrors, 1 1/4 in Dia., 4 1/2 in-18 1/2 in L
SKU
ORS758E2T
by Ullman
$26.57 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Double ball joint links swivel mirrors for viewing to 360
- Chrome Plated handle with handy pocket clip
- Replaceable clear glass mirror for perfect reflection
Category: Inspection Mirrors
Double ball joint links swivel mirrors for viewing to 360є. Chrome Plated handle with handy pocket clip. Replaceable clear glass mirror for perfect reflection.
| Grip Style | Textured Cushion; Non-Slip |
|---|---|
| Handle Type | Telescoping |
| Length [Max] | 18 1/2 in |
| Length [Min] | 4 1/2 in |
| Mirror/Magnifier Size | 1 1/4 in Dia. |
| Shape | Round |
| Type | Flat Mirror |
| Wt. | 0.36 lb |
| UPC | 032513100199 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0800 |
| Prop65 Warning | Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| MPN | E-2T |
| Brand | Ullman |


Log In