We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
POLY PRO TOOLS P6500R Handi Scoop, 82 oz Capacity, Polymer, Red, 15 in L
SKU
ORG2992030
$19.71 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For pet food, lawn and garden, general facility maintenance, bulk loose material, general household
Category: Feed Scoops
The Handi mini scoops are sized to meet your needs. The Handi scoop is the largest of the standard scoops holding 82 oz of material. All the scoops are made of a sturdy polymer which will not scratch containers or mar work surfaces.
| Capacity | 82oz |
|---|---|
| Color | Red |
| Height | 11.0in |
| Length | 15in |
| Material | Polymer |
| Width | 6-1/2in |
| UPC | 895280000129 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0000 |
| MPN | P6500R |
| Brand | POLY PRO TOOLS |

Log In