We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PowerZone QGW15-602 Ceiling Mounted Dual Quartz Heater, 12.5 Amp, 120 V, 1500 W, Black
SKU
ORG5088737
by PowerZone
$81.73 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- 750/1500W Heat settings
- Dual infrared quartz element heating technology
- Pull string controls
- 90 deg Adjustable heater angle
- Adjustable angle halogen light
Category: Heater Accessories
Ceiling mounted heater feature 750/1500W heat settings and dual infrared quartz element heating technology. Pull string controls. 90 deg adjustable heater angle and adjustable angle halogen light.
| Color | Black |
|---|---|
| Current Rating | 12.5 Amp |
| Dimensions | 15-1/2 in H x 23-7/8 in W |
| Voltage Rating | 120 V |
| Wattage Rating | 1500 W |
| Weight (lbs) | 7.5600 |
|---|---|
| Brand | PowerZone |
| UPC | 045734667525 |
| MPN | QGW15-602 |

Log In