We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PowerZone QT-U608C USB Oscillating Fan, 5 VAC, 6 in Dia Blade, 3-Speed, 90 deg Rotating, White
SKU
ORG8921728
by PowerZone
$38.94 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Quiet and efficient three speed motor
- 90 deg full room oscillation
- 90 deg adjustable vertical tilt head
- Easy-to-use push button control
- Built in carrying handle
Category: Fans
6 in USB Oscillating desk Fan. Quiet and efficient 3-speed motor. 90 degree full room oscillation. 90 deg adjustable vertical tilt head. Easy-to-use push button control. Built in carrying handle. USB Cable included.
| Blade Diameter | 6 in |
|---|---|
| Blade Material | Plastic |
| Color | White |
| Control Type | Push button |
| Cord Length | 57 in |
| Dimensions | 7-1/2 in W 7-1/4 in D 9 in H |
| Housing Material | Plastic |
| Includes | USB Cable |
| Number Of Speeds | 3 |
| Rotating Angle | 90 deg |
| Voltage Rating | 5 VAC |
| Wattage Rating | 4 W |
| UPC | 045734672772 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.7300 |
| MPN | QT-U608C |
| Brand | PowerZone |

Log In