We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends Bamboo Torch, Stars And Stripes Torch, Oil Fuel, 5 Ft
SKU
ORG9163478
$1,226.97 /24EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Patriotic woven pattern
- Natural bamboo construction
- Includes 12 oz oil canister
- Fiberglass wick
- For deck, patio or camping areas
Category: Lawn Ornaments
This outdoor bamboo torch is crafted from natural bamboo and features a woven pattern displaying the red, white and blue of the American flag. The torch includes a 12 oz. refillable fuel canister with a fiberglass wick.
| Average Life | 5Year |
|---|---|
| Color | Red White Blue |
| Diameter | 3.54in |
| Finish | Natural Bamboo Finish |
| Height | 20.87in |
| Length | 5in |
| Material | Bamboo Fiberglass and Metal |
| Weight | 1.08lb |
| Width | 3.54in |
| Brand | Seasonal Trends |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0800 |
| UPC | 034613025709 |
| MPN | Y2570 |

Log In