We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends IP-XG1022 Bistro Set, KD Construction, 3-Piece, 225 lbs Seating, Aluminum Tabletop, Antique Bronze Seat
SKU
ORG7421621
$288.97 /SET
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Cast aluminum frame
- Antique bronze finish
- Rust free
- Easy assembly
Category: Patio Furniture Sets
Seasonal Trends 3 pc Bistro set is made of rust free, cast aluminum with antique bronze finish.
| Color | Antique Bronze |
|---|---|
| Dimensions | 20.47 in W x 21.65 in D x 34.25 in H |
| Finish | Powder Coated |
| Frame Color | Antique Bronze |
| Frame Material | Aluminum |
| Includes | (2) PC Chair and (1) PC Table |
| Material | Aluminum |
| Number Of Pieces | 3 |
| Package Type | 1 Set/Brown Box |
| Seat Color | Antique Bronze |
| Seat Depth | 14.96in |
| Seat Height | 16.53in |
| Seat Material | Aluminum |
| Seating Capacity | 225lbs |
| Suitable for | Patio Furniture |
| Table Color | Antique Bronze |
| Table Height | 25.59in |
| Table Length | 23.62in |
| Table Material | Aluminum |
| Table Shape | Round |
| Table Top Shape | Round |
| Table Width | 23.62in |
| Tabletop Material | Aluminum |
| Type | KD Construction |
| Brand | Seasonal Trends |
|---|---|
| Weight (lbs) | 34.0000 |
| UPC | 846346000393 |
| MPN | IP-XG1022 |

Log In