We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Select Collection Bookcase, Three-Shelf, 35.37w x 13.22d x 69.76h, Estate Black
SKU
SWC420175
by Sauder
$108.97 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Stylish and functional.
- Perfect for stacking, storing and displaying.
- Quick and easy assembly with patented slide-on moldings.
- Adjustable shelves.
Category: Reading & Books
Stylish and functional. Perfect for stacking, storing and displaying. Quick and easy assembly with patented slide-on moldings. Adjustable shelves. Color: Estate Black; Color Family: Black; Material(s): Wood Veneer; Shelf Count: 3.
| Brand | Sauder® |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Color | Estate Black |
| Country Of Origin | US |
| Dimensions (LxHxW) | 45,88 X 16,19 X 59 |
| Global Product Type | Bookcases-Shelf Bookcase |
| Material(s) | Wood Veneer |
| Overall Depth | 13.22" |
| Overall Height | 69.76" |
| Overall Width | 35.27" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Series Name | Sauder® Select Collection |
| Shelf Count | 3 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UPC | 042666028165 |
| Weight (lbs) | 59.0000 |
|---|---|
| MPN | 420175 |

Log In