We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Shepherd Hardware G1 Series 3546 Swivel Caster with Brake, 3 in Dia Wheel, TPR Wheel, Gray, 121 lb
SKU
ORG4752630
$21.38 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Service Carts
3 in casters use a TPR (thermoplastic rubber) wheel, have a durable, soft, non-marking wheel that combines quiet movement with superior floor protection.
| Color | Gray |
|---|---|
| Plate Dimensions | 2-1/4 x 2-1/4 in |
| Weight Capacity | 121 lb |
| Wheel Diameter | 3 in |
| Wheel Material | TPR |
| Brand | Shepherd Hardware |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7500 |
| UPC | 039003035467 |
| MPN | 3546 |
| Prop65 Warning | Warning: Cancer and Reproductive Harm -- www.P65Warnings.ca.gov |

Log In