We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
SHOVL SNW POLY 23-1/2X30-1/2IN
SKU
ORG3016698
by GARANT
$69.59 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
Category: Snow & Ice Removal
Removes snow faster and easier than regular shovels. The large blade scoops and moves bigger loads. Ergo design handle allows less scooping and easier movement. Extra wide poly scoop has reinforced wear strip.
| Blade Length | 30-1/2 in |
|---|---|
| Blade Material | Plastic |
| Blade Width | 24 in |
| Handle Length | 45 in |
| Handle Material | Steel |
| Handle Type | Ergonomic |
| Overall Length | 61 in |
| Brand | GARANT |
|---|---|
| Weight (lbs) | 11.3300 |
| UPC | 055636780512 |
| MPN | EPSS24 |

Log In