We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sylvania Natural 41332 LED Bulb, G25 Lamp, 40 W Equivalent, E26 Medium Lamp Base, Dimmable, Clear, Daylight Light
SKU
ORG1228790
by Sylvania
$20.38 /BOX
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Home Bulbs
Sylvania LED Bulb, 4.5 W Wattage, 120 V, E26 Medium Lamp Base, G25 Lamp, Lamp Material: Glass, Clear Lamp, 350 Lumens , Dimmable , Daylight Light, 5000 K Color Temperature, 90 CRI, 15,000 hr Average Life, Dimensions: 3.15 in W, -20 to 45 deg C Operating, Incandescent Equivalent: 40 W
| Average Life | 15000hr |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature | 5000K |
| Dimensions | 3.15 in W |
| Dimmable | Dimmable |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Lamp Base | E26 Medium |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Material | Glass |
| Lamp Shape | G25 |
| Light Color | Daylight |
| Lumens | 350Lumens |
| Operating Temperature | -20 to 45deg C |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 4.5W |
| UPC | 046135413322 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.3200 |
| MPN | 41332 |
| Brand | Sylvania |

Log In