We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Tabbies Legal Exhibits-U-Create 1" Labels
SKU
TAB48090
by Tabbies
$16.87 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Create your own custom exhibit labels using Microsoft Word and your laser printer
- Apply directly to legal documents, case reports and more for fast and easy identification
- Save time searching for and referencing exhibits
- Includes easy setup instructions; Sheet Size: 8-1/2"W x 7"H
Category: Labels & Labelmakers
Create your own custom exhibit labels using a laser printer and Microsoft Word. Labels include easy-to-follow instructions. Labels measure 1-5/8" x 1". Each sheet contains 20 labels.
| Brand Name | Tabbies |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Label Length | 1" |
| Label Width | 1 5/8" |
| Manufacturer Part Number | 48090 |
| Manufacturer | TABBIES |
| Number of Labels per Sheet | 20 |
| Package Contents |
|
| Packaged Quantity | 240 / Pack |
| Print Technology | Laser |
| Product Color | White |
| Product Name | Legal Exhibits-U-Create 1" Labels |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Recycled | No |
| UNSPSC | 55121606 |
| Brand | Tabbies |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1000 |
| UPC | 084371480906 |
| MPN | 48090 |

Log In