We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Targus 4Vu Privacy Screen for HP EliteDisplay E243i - TAA Compliant - For 24" Widescreen LCD Monitor - 16:10 - Anti-glare - TAA Compliant
SKU
INGM2GU347
by Targus
$107.32 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Protects private information with constrained viewing angles to 30 from either side
- Filters blue light, minimizing eye strain
- Reduces screen glare for a comfortable viewing experience
- Glossy or matte sides to suit your viewing preferences
- Reusable silicon adhesive strips for quick and easy installation
Category: Monitor Accessories
The 4Vu Privacy Screen reduces the viewing angle on your screen, safeguarding information and sensitive data from prying eyes in the office or in public. . More from the Manufacturer
| Aspect Ratio | 16:10 |
|---|---|
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Device Supported | Monitor |
| Brand Name | Targus |
| Height | 12.91" |
| Width | 20.75" |
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 24" |
| Widescreen | Yes |
| Product Family | 4Vu |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Color | Clear |
| Weight (lbs) | 1.0500 |
|---|---|
| Brand | Targus |
| UPC | 092636328672 |
| MPN | AST037GLZ |

Log In