We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Trion LB2-100 All Wire Prong Hook, 0.148 in Dia x 2-3/4 in L x 2 in H
SKU
ORG8558041
by Trion
$14.65 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Size; 2"
Category: Miscellaneous
Trion Prong Hook, All Wire, 0.148 in Diameter, 2 in Height, 2-3/4 in Length, 1 Hooks, Steel, 2 in Usable, For 1/8 in, 3/16 in and 1/4 in Pegboard and Slatwall
| Length | 2.75in |
|---|---|
| Material | Steel |
| Number Of Hooks | 1 |
| Special Features | 2 in Usable |
| Type | All Wire |
| Usage | For 1/8 in, 3/16 in and 1/4 in Pegboard and Slatwall |
| Diameter | 0.148in |
| Height | 2in |
| Brand | Trion |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0400 |
| MPN | LB2-100 STEEL |

Log In