We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Wire Desk Tray Organizer, 1 Section, Letter Size Files, 10" x 14.13" x 3", Silver
SKU
FEL60012
by Fellowes
$15.63 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Contemporary wire design.
- Provides open visual access.
- Rubber feet protect desktop.
- Stack trays with posts, sold separately.
- 100% recyclable.
Category: File Organizers & Boxes
Wire Tray with contemporary design that organizes documents and files. Stack trays with posts, sold separately. Steel tray is 100% recyclable. 10"w x 14 1/8"d x 3"h. Number of Compartments: 1; For File Size: Letter; Load Orientation: Front; Color(s): Silver.
| Color Family | Silver |
|---|---|
| Color(s) | Silver |
| Depth | 14.13" |
| For File Size | Letter |
| For Use With | Fellowes® 63012 |
| Global Product Type | Horizontal & Stacking Desktop Document Racks & Sorters |
| Height | 3" |
| Load Orientation | Front |
| Material(s) | Metal Wire |
| Number of Compartments | 1 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Special Features | 10"w x 14 1/8"d x 3"h |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 10" |
| Weight (lbs) | 0.5500 |
|---|---|
| Brand | Fellowes |
| UPC | 077511600128 |
| MPN | 60012 |

Log In