We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Wiremold BWH1 Raceway Wire Channel, 5 ft L, 0.656 in W, 1 -Channel, Metal, White
SKU
ORG7016322
by WIREMOLD
$23.72 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Carries wire from starter box to downstream outlet boxes, switches and fixtures
- For outlet boxes, switches and fixtures
Category: Wiring
Wiremold Raceway Wire Channel, Heavy-Duty, 1 Channels, Metal, White, 5 ft Length, 0.656 in Width, 3/4 in Height, Wall Mounting
| Color | White |
|---|---|
| Height | 61.25in |
| Length | 5in |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Wall |
| Number of Channels | 1 |
| Type | Heavy-Duty |
| Width | 0.656in |
| Brand | WIREMOLD |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.7000 |
| UPC | 086698568695 |
| MPN | BWH1 |

Log In