We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ProSource SD-SR36-VB Shower Curtain Rod, 7-1/2 lb, 36 to 63 in L Adjustable, 1 in Dia Rod, Steel, Venetian Bronze
SKU
ORG0492926
by ProSource
$24.57 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Shower Rods & Holders
ProSource Shower Curtain Rod, Straight, 7-1/2 lb Weight, Dimensions: 36-63 in, Adjustable Length: 36 to 63 in, Rod Diameter: 1 in, Steel, Venetian Bronze, Venetian Bronze, Spring Mounting
| Adjustable Length | 36 to 63in |
|---|---|
| Color | Venetian Bronze |
| Dimensions | 36-63in |
| Finish | Venetian Bronze |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Spring |
| Rod Diameter | 1in |
| Shape | Straight |
| Weight Capacity | 7-1/2lb |
| UPC | 045734630949 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0900 |
| MPN | SD-SR36-VB |
| Brand | ProSource |

Log In