We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ProSource PMB-048 Bathtub Spout with Diverter, 5-1/4 in L, 3/4 x 1/2 in Connection, IPS, Zinc, Chrome Plated
SKU
ORG3401890
by ProSource
$26.28 /BAG
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For tub and shower
Category: Tub Spouts
Zinc construction. Shower outlet for hand-held showerhead. 1pc 3/4 in tapped connector with internal 3/4 in x 1/2 in face bushing.
| Connection Size | 3/4 x 1/2in |
|---|---|
| Connection Type | IPS |
| Finish | Chrome Plated |
| Height | 6.0in |
| Includes | 1pc 3/4 x 1/2 Bushingin |
| Length | 5-1/4in |
| Material | Zinc |
| Width | 2-3/8in |
| UPC | 045734949423 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.8500 |
| MPN | PMB-048 |
| Brand | ProSource |

Log In