We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ProSource 24313-3L Sink Pop-up Assembly, Chrome
SKU
ORG4838678
by ProSource
$19.61 /BAG
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Made of plastic
- 16.46 in L
- 8.25 in H
Category: Lavatory Pop-Up Assemblys
This ProSource 16.46 in L bathroom lavatory assembly is made of plastic. It's a replacement pop up stopper drain plug which is used for in lavatory pop-up drain. The lift rod and all linkage components are included for a complete installation.
| Color | Silver |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Height | 17.42in |
| Includes | (1) Plastic Pop-Up Body (1) Brass Lift Rod (1) Chrome Linkage Bar and (1) Plastic Pivot Rod |
| Length | 2.1in |
| Suitable for | 1-1/4 in D (Drain) |
| UPC | 045734996052 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.4900 |
| MPN | 24313-3L |
| Brand | ProSource |

Log In