We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ProSource 20957-3L Brass Pop-up Assembly, Chrome
SKU
ORG4857884
by ProSource
$28.57 /BAG
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Made of brass
- 16.46 in L
- 8 in H
Category: Lavatory Pop-Up Assemblys
This ProSource 16.46 in L bathroom lavatory assembly is made of brass. It's a replacement pop up stopper drain plug which is used for in lavatory pop-up drain. The lift rod and all linkage components are included for a complete installation.
| Color | Silver |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Height | 17.42in |
| Includes | (1) Chrome Plated Brass Pop-Up Body (1) Chrome Lift Rod (1) Zinc Plated Linkage Bar and (1) Chrome Pivot Rod |
| Length | 2.1in |
| Suitable for | 1-1/4 in D (Drain) |
| UPC | 045734996137 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.9600 |
| MPN | 20957-3L |
| Brand | ProSource |

Log In