We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M Ergonomic Vertical Notebook Computer Riser, 8.8" Height x 7.8" Width x 6.4" Depth, Silver, Black
SKU
INGMLC9092
by 3M
$39.08 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Notebook Stand offers practical and convenient storage and organization solution that is adaptable to your space
- Silver enhance the beauty and gives classy look
Category: Laptop Stands & Mounts
Use Vertical Notebook Riser to position your notebook screen at an ergonomically correct height while taking up less desk space. Notebook Riser has 3" of vertical adjustability. It is compatible with most docking stations. Cable management feature keeps cords organized. Nonskid base keeps the riser in place. Compact design helps free up desk space.
| Additional Information | Adjusts from 4" - 6" |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Brand Name | 3M |
| Compatibility | Docking Stations |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 6.4" |
| Height | 8.8" |
| Manufacturer Part Number | LX550 |
| Manufacturer | 3M |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Black |
| Product Color | Silver |
| Product Model | LX550 |
| Product Name | Ergonomic Vertical Notebook Computer Riser |
| Product Type | Notebook Stand |
| Recycled | No |
| Width | 7.8" |
| Brand | 3M |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.4500 |
| UPC | 021200530401 |
| MPN | LX550 |

Log In