We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M Post-it Canary Yellow Original Note Pads
SKU
MMM653YWBD
by Post-It
$19.43 /BUNDLE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- These small notes can carry big thoughts
- Repositionable adhesive won't mark paper and other surfaces
- Canary notes make messages stand out
Category: Sticky Notes
Post-it Notes are the perfect size for notes, numbers and lists. Self-stick removable notes stick securely and remove cleanly. Familiar and attention-getting, Canary Yellow Notes help get your message across. Post-it Notes are recyclable, and the paper in Post-it Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests.
| Application/Usage | Note |
|---|---|
| Application/Usage | To-do List |
| Brand Name | Post-it® |
| Country of Origin | United States |
| Features | Repositionable |
| Features | Self-adhesive |
| Flag/Note Length | 1.88" |
| Flag/Note Size | 1.38" Width x 1.88" Length |
| Flag/Note Width | 1.38" |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Manufacturer Part Number | 653YWBD |
| Manufacturer | 3M |
| Number of Sheets per Pad | 100 |
| Packaged Quantity | 24 / Bundle |
| Product Color | Canary Yellow |
| Product Material | Paper |
| Product Name | Notes Original Notepads |
| Product Type | Note Pad |
| Recycled | No |
| Shape | Rectangle |
| UNSPSC | 14111530 |
| Weight (lbs) | 0.8000 |
|---|---|
| Brand | Post-It |
| UPC | 20021200003220 |
| MPN | 653YWBD |



Log In