We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3PK Wire Connector
SKU
TRUE185151
$18.67 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Lawn & Garden
Easy Seal, 3 Pack, Multi Pack Wire Connector, Small, Medium & Large, Easiest Way To Create A Waterproof Wire Connection, Perfect For Irrigation Valves & Other Outdoor Wiring, For Any Type Of Project, Keeps Wires Organized & Easy To See Where They Connect, For Outdoor Use & Cold Water Only.
| Brand Name | Orbit |
|---|---|
| Color | Assorted Three Available Sizes- Ideal for most landscape applications |
| Large (tan) Size | 13/16" X 19/16" |
| Material | Plastic |
| Maximum voltage | 600V |
| Medium (blue) Size | 17/32" X 15/16" |
| Number in Package | 1 |
| Packaging Type | Bagged |
| Product Type | Connector Cap |
| Range | Min. #22 to Max. #12 |
| Range | Min. #22 to Max. #6 |
| Small (orange) Size | 27/32" X 7/16" |
| Temp. rating | 221F (105C) |
| Wire Type | Copper/Copper |
| Download PDF File |
| UPC | 046878570849 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1000 |
| MPN | 57084 |
| Brand | ORBIT IRRIGATION PRODUCTS |

Log In