We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
4100 Professional Series Putty Knives, 1 1/4 in Wide, Stiff Blade
SKU
ORS6304101
by Red Devil
$29.73 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Each tool features a hang hole for easy storage
- Solid steel nail setting head
Category: Concrete & Masonry Tools
Each tool features a hang hole for easy storage. Solid steel nail setting head.
| Blade Material | Lacquered Steel |
|---|---|
| Blade Type | Stiff |
| Blade Width [Nom] | 1-1/4 in |
| Handle Material | Wood |
| Overall Length [Nom] | 7.8 in |
| Quantity | 12 per shelf pack |
| Wt. | 0.172 lb |
| UPC | 075339041017 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1800 |
| MPN | 4101 |
| Brand | Red Devil |





Log In