We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Allsop Metal Laptop Stand
SKU
ASP32147
by Allsop
$34.99 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Adjustable design to comfortably view your device
- Large size offers ample space for your laptop or tablet
- Ventilated construction helps prevent your device from overheating
- Folding structure allows convenient storage between uses
Category: Laptop Stands & Mounts
Laptop stand features an adjustable design with six angle options to provide a comfortable way to view your laptop or tablet. Large construction provides ample space for your device to keep it securely positioned. Ventilated structure allows air to flow freely to prevent your device from overheating. Plus, this laptop stand folds to a more compact size for convenient storage.
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Brand Name | Allsop |
| Country of Origin | China |
| Depth | 11" |
| Features | Adjustable Angle |
| Features | Compact |
| Features | Foldable |
| Features | Ventilated |
| Height | 2.3" |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Manufacturer Part Number | 32147 |
| Manufacturer | Allsop, Inc |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Black |
| Product Color | Pearl |
| Product Material | Metal |
| Product Name | Metal Art Adjustable Laptop Stand with 7 positions - (32147) |
| Product Type | Notebook Stand |
| Width | 13" |
| UNSPSC | 43211613 |
| UPC | 035286321471 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 4.4900 |
| MPN | 32147 |
| Brand | Allsop |




Log In