We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC by Schneider Electric 2-Post Rack Double-Sided Shelf
SKU
APWAR8422
by APC
$167.29 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- 3U Rack Height - Rack-mountable - Black - 250.53 lb Static/Stationary Weight Capacity
Category: Computer Power Supplies
Accessories to aid in the installation of rack mount IT equipment and to secure racks into position within an enclosure.
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
|---|---|
| Depth | 10.2" |
| Environmental Certification | China RoHS |
| Environmental Certification | RoHS |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 4.9" |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | AR8422 |
| Marketing Information | Accessories to aid in the installation of rack mount IT equipment and to secure racks into position within an enclosure. |
| Package Contents |
|
| Product Model | AR8422 |
| Product Name | 2-Post Rack Double-Sided Shelf |
| Product Type | Rack Shelf |
| Rack Height | 3U |
| Static/Stationary Weight Capacity | 250.53 lb |
| Weight (Approximate) | 8.02 lb |
| Width | 19.5" |
| UPC | 731304199540 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 11.3000 |
| MPN | AR8422 |
| Brand | APC |

Log In