We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Temperature Sensor
SKU
APWAP9335T
by APC
$102.74 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- RJ-45 sensor connection type - Automatically detected by compatible NetBotz appliances and easily extended with standard CAT5/6 cable to 100 feet.
Category: Servers & Workstations
Environmental and access sensors for use with APC solutions.
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
|---|---|
| Depth | 0.2" |
| Height | 0.2" |
| Humidity Accuracy | 5% at 95 to % |
| Manufacturer Part Number | AP9335T |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Color | Black |
| Product Name | Temperature Sensor |
| Product Type | Temperature Sensor |
| Weight (Approximate) | 4.94 oz |
| Width | 0.2" |
| UNSPSC | 41111970 |
| Brand | APC |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.2500 |
| UPC | 731304234012 |
| MPN | AP9335T |

Log In