We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC UPS Rail Kit
SKU
APWSURTRK2
by APC
$299.65 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Gray
Category: UPS & Accessories
The Vault Lock's heavy duty hardened steel construction provides the highest degree of portable tampering protection available on the market.
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
|---|---|
| Compatibility | Smart-UPS RT 3/5/7.5/10kVA |
| Depth | 3.5" |
| Device Supported | UPS |
| Height | 1.7" |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer Part Number | SURTRK2 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Package Contents |
|
| Product Color | Gray |
| Product Name | UPS Rail Kit |
| Product Type | Mounting Rail Kit |
| Weight (Approximate) | 6 lb |
| Width | 20.8" |
| UNSPSC | 31162313 |
| Brand | APC |
|---|---|
| Weight (lbs) | 9.6000 |
| UPC | 731304206743 |
| MPN | SURTRK2 |

Log In