We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Arrow Hart 2129 Series 2129W-BOX Wallplate, 1-Gang, Polycarbonate, White
SKU
ORG6326219
by Arrow Hart
$24.42 /25EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Thermoset telephone and coax exclusive timesaving screw-catch feature that holds mounting screws captive and simplifies installation.
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Cover Plates, Standard Blank Plates
Thermoset telephone and coax exclusive timesaving screw-catch feature that holds mounting screws captive and simplifies installation.
| Color | White |
|---|---|
| Finish | High-Gloss |
| Length | 4.95in |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Flush |
| Number Of Gangs | 1 |
| Operating Temperature | -40 to 65deg C |
| Thickness | 0.08in |
| Width | 2-3/4in |
| UPC | 032664751714 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0700 |
| MPN | 2129W-BOX |
| Brand | Arrow Hart |

Log In