We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor 4007H-5 Outdoor Post Lantern, 120 V, 100 W, Steel Fixture
SKU
ORG4691820
$47.52 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Black Finish
- Clear beveled glass panels
- Uses 1 x 100W Maximum Type A19 Medium Base Bulb or 1 x 23W CFL Bulb (Sold Separately)
- ETL & cETL listed
Category: Home Lighting
This wall mount coach lantern with clear beveled glass panels is beautifully created. It's the perfect outdoor lighting to add to the overall image of your home, It makes your outdoor enjoyable and charming.
| Current Rating | 0.8A |
|---|---|
| Dimensions | 6-1/2 in W x 16-1/2 in H |
| Fixture Material | Steel |
| Lamp Base | Medium |
| Lamp Wattage | 100W |
| Number of Lamps | 1 |
| Shade Material | Glass |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 100W |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 4.2500 |
|---|---|
| Brand | Boston Harbor |
| UPC | 045734921269 |
| MPN | 4007H5 |

Log In