We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor LT-H04 Single Light Outdoor Wall Lantern, 120 V, 60 W, A19 or CFL Lamp, Steel Fixture
SKU
ORG4839106
$57.69 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Oil rubbed brose finish
- Clear seeded glass
- Weather resistant
Category: Home Lighting
The perfect outdoor lighting to add to the overall image of your home. Wall mount porch light makes your outdoor enjoyable and charming.
| Bulb Shape | A19 or CFL |
|---|---|
| Dimensions | 6-1/2 in W x 16 in H x 7-1/4 in D |
| Fixture Color | Oil Rubbed Bronze |
| Fixture Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Fixture Material | Steel |
| Lamp Base | Medium |
| Lamp Type | A19 or CFL |
| Lamp Wattage | 60W |
| Number of Lamps | 1 |
| Shade Color | Clear Seeded Glass |
| Shade Material | Glass |
| Suitable for | Outdoor |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 60W |
| Download PDF File |

Log In