We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor Double Robe Hook, Concealed Screw Mount, Durable Zinc, Brushed Nickel
SKU
ORG7115520
$27.66 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Brushed nickel
- Venetian Collection
- For kitchens, bathrooms and bedrooms aprons, robes and more
Category: Garment Hooks
This double robe hook offers easy and sturdy installation with set screw mounting hardware included. Designed with simplicity in mind, the Venetian Collection of bath hardware brings a timeless traditional look to almost any space. It highlights smooth features while bringing functionality to your fingertips and organization to your bathroom. Complete your look with the rest of the Manhattan bath collection.
| Base Size | 2-3/8 x 2-3/8in |
|---|---|
| Color | Brushed Nickel |
| Design/Theme | Venetian Collection |
| Finish | Brushed Nickel |
| Includes | Mounting Hardware |
| Material | Zinc |
| Mounting Type | Wall |
| Number Of Hooks | 2 |
| Overall Depth | 3-1/4in |
| Overall Height | 2-3/8in |
| Projection Size | 2-3/8 x 2-3/8 x 3-1/4in |
| Suitable for | For Kitchens Bathrooms Bedroom Aprons Robes and More |
| UPC | 045734999510 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7000 |
| MPN | L5053-13B-10-3L |
| Brand | Boston Harbor |

Log In