We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor Flush Mount Ceiling Fixture, 120 V, 60 W, A19 or CFL Lamp, Bronze Fixture
SKU
ORG4137808
$89.80 /2PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Alabaster glass shade
- Each fixture uses 2 standard bulbs up to 60w or compact fluorescent equivalent (sold separately)
- The ceiling fixture has a bronze finish
- For bedrooms, kitchens and living rooms
Category: Home Lighting
You can put the Boston Harbor flush mount ceiling fixture in any room in your home to provide a beautiful decorated lighting fixture. The cool, simplistic line design looks bright and tasteful, matches most styles of interior furnishing, provide an energetic, clean lighting to your living environment. If you needed something to illuminate your home and this is the best option.
| Dimensions | 13 in W x 5-1/2 in H |
|---|---|
| Fixture Color | Bronze |
| Lamp Base | Medium |
| Lamp Type | A19 or CFL |
| Lamp Wattage | 60W |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 60W |
| Brand | Boston Harbor |
|---|---|
| Weight (lbs) | 7.9000 |
| UPC | 045734633452 |
| MPN | F51WH02-1006-ORB |

Log In