We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor Towel Bar, Chrome, Surface Mounting, 18 in
SKU
ORG3673639
$57.94 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Chrome finish
- Easy installation with simple tools
- Zinc and stainless steel material
- For bathroom
Category: Bathroom Hardware
Beautiful, modern 18 in towel bar is a perfect choice for your bathroom. Easy to install, durable and built to last.
| Color | Chrome |
|---|---|
| Depth | 3-1/2 in |
| Design/Theme | Venetian |
| Finish | Chrome |
| Includes | Hardware |
| Length | 18 |
| Mount Flange Diameter | 2-3/8 in |
| Mount Flange Size | 3-1/2 in H x 2-3/8 in D |
| Mounting Type | Surface |
| Overall Height | 2-3/8 in |
| Overall Length | 20-3/8 in |
| Overall Width | 3-1/2 in |
| Package Type | Window Box |
| Rod Diameter | 3/4 in |
| Rod Length | 18 in |
| Series | Venetian |
| Special Features | Attractive Quality Finishes and Concealed Mounting Brackets |
| Usage | For Bathroom |
| Weight | 0.74 |
| Weight (lbs) | 1.2000 |
|---|---|
| Brand | Boston Harbor |
| UPC | 045734994911 |
| MPN | L5018-26-103L |

Log In