We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bus. Source Side Wirebound Ruled Memo Book
SKU
BSN10971
$26.08 /DOZEN
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Rigid chipboard cover provides sturdy writing surface
- Side wire binding allows pages to flip completely over for convenient use
- Ruled pages keep your writing neatly organized for legible results
- Compact size fits easily in most places to stay with you all day long
Category: Spiral Notebooks
Wirebound Memo Book features a rigid chipboard cover, wire binding at the side, and white paper with narrow, faint blue, and 1/4" ruling. Book has 50 sheets.
| Binding Type | Wire Bound |
|---|---|
| Brand Name | Business Source |
| Country of Origin | United States |
| Cover Material | Chipboard |
| Environmental Certification | SFI |
| Manufacturer Part Number | 10971 |
| Manufacturer | Business Source |
| Number of Sheets | 50 |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Product Name | Side Wirebound Ruled Memo Book |
| Product Type | Memo Form Book |
| Recycled | No |
| Sheet Size Horizontal | 3" |
| Sheet Size Vertical | 5" |
| Sheet Size | 3" Width x 5" Length |
| UNSPSC | 14111810 |
| UPC | 035255109710 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0800 |
| MPN | 10971 |
| Brand | Business Source |

Log In