We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bus. Source Yellow Repositionable Adhesive Notes
SKU
BSN36616
$12.44 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Solvent-free adhesive stays firmly in place and removes easily
- Reusable design can be repositioned for quick, damage-free adjustments
- Smooth surface offers excellent writability to keep handwriting legible
- Perfect for to-do lists, messages, reminders and more
Category: Sticky Notes
Repositionable notes stay firmly in place. Apply and reapply. Adhesive notepads use solvent-free adhesive. Each pad contains 100 sheets.
| Brand Name | Business Source |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Features | Repositionable |
| Features | Solvent-free Adhesive |
| Flag/Note Length | 3" |
| Flag/Note Size | 3" Width x 3" Length |
| Flag/Note Width | 3" |
| Manufacturer Part Number | 36616 |
| Manufacturer | Business Source |
| Packaged Quantity | 24 / Pack |
| Product Color | Yellow |
| Product Name | Yellow Repostionable Adhesive Notes |
| Product Type | Adhesive Note |
| Recycled | No |
| Shape | Square |
| UNSPSC | 14111530 |
| UPC | 035255366168 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.2000 |
| MPN | 36616 |
| Brand | Business Source |












Log In