We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BWF 613-1 Toggle Switch Cover, 4-9/16 in L, 2-13/16 in W, Metal, Gray, Powder-Coated
SKU
ORG1718550
by BWF
$17.91 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 5 left
- All BWF switch covers are made of rugged die-cast metal construction
- For use when weatherproof protection is required for an on-off type switch
Category: Patio Torches & Lights
BWF Toggle Switch Cover, Metal, Powder-Coated, Gray, 4-9/16 in Length, 2-13/16 in Width, Vertical Mounting, Suitable for: 15 A 3-Way Switch, Includes: Gasket and Screws.
| Color | Gray |
|---|---|
| Finish | Powder-Coated |
| Height | 7.75 in |
| Includes | Gasket and Screws |
| Length | 4-9/16 in |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Vertical |
| Suitable for | 15 A 3-Way Switch |
| Width | 2-13/16 in |
| Weight (lbs) | 0.2000 |
|---|---|
| Brand | BWF |
| UPC | 087115006134 |
| MPN | 613-1 |

Log In