We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BWF 813W-1 Lampholder Cover, 4-1/2 in L, 2-7/8 in W, Rectangular, Metal, White
SKU
ORG1718758
by BWF
$15.49 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For bug zappers, holiday lighting, low voltage lighting, soda machines
Category: Patio Torches & Lights
BWF Lampholder Cover, Rectangular Shape, 1/2 in Diameter Hole, Metal, White, 4-1/2 in Length, 2-7/8 in Width, 3R NEMA Rating, Flush Mounting, Suitable for: 3-1/2 in Outlet Box, Includes: Closure Plug, Gasket and Screws.
| Color | White |
|---|---|
| Height | 5.25 in |
| Hole Diameter | 1/2 in |
| Includes | Closure Plug Gasket and Screws |
| Length | 4-1/2 in |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Flush |
| Nema Rating | 3R |
| Shape | Rectangular |
| Suitable for | 3-1/2 in Outlet Box |
| Width | 2-7/8 in |
| Weight (lbs) | 0.1600 |
|---|---|
| Brand | BWF |
| UPC | 087115501004 |
| MPN | 813W-1 |

Log In